ana sayfa > Gündem > Google Street View’dan yepyeni gaflar.

Google Street View’dan yepyeni gaflar.

Salı, 24 Mar 2009

Google artık Street View’da rahatsız edici görüntüler olmayacağını söylemişti ama pek değişiklik yok.Google’ın en tartışılan hizmetinden biri olan Street View görüntüleri, firmanın o kadar başını ağrıttı ki, en sonunda uygun olmayan resimlerin daha hızlı silinebilmesi için özel bir sistem geliştirmek zorunda kaldı. Bu sayede Google, kullanıcıların bitmek bilmeyen şikayetlerini ortadan kaldırarak, sadece insanların görmek isteyeceği türden sokak manzaraları sunabilmeyi umuyordu.

Fakat hiçbir sistem gibi bu da kusursuz değil. Street View yine “ilginç” görüntüler ile doldu. Her ne kadar kullanıcıların inisiyatifi ellerine alması sayesinde bazı görüntüler daha çabuk silinmeye başlasa da, bazılarında şeytan ayrıntıda gizli olabiliyor ve hemen fark edilemeyebiliyor. İşte İngiltere sokaklarında dayanamayan bir çocuk bir köşede ihtiyacını gideriyor ve babası da sabırla onu bekliyor.

Bu görüntü uzun süre Street View’da kaldıktan sonra detaycı bir kullanıcının uyarısı sayesinde şu anda sistemden silindi. Ancak benzer çok sayıda görüntüyü halen bulabilmek mümkün…

, , , , ,

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok