arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘facebook’

Papa Facebook’u kızdırdı

Pazartesi, 30 Mar 2009

AIDS’e prezervatifin çare olamayacağının söyleyen Papa 16. Benedict, Facebook’u ayağa kaldırdı.

Katolik dünyasının dini lideri Papa 16. Benedict’in AIDS’i çözmek için prezervatifin bir çözüm olmadığını belirtmesi Facebook’ta bir ayaklanmayı tetikledi. devamını oku…

, , ,

Facebook eskiye dönüyor

Cumartesi, 28 Mar 2009

Son arayüz değişikliğinden sonra karman çorman bir hal alan Facebook’a yönelik yapılan binlerce eleştiri site yöneticilerini akıllandırmışa benziyor. devamını oku…

, , , , ,

FACEBOOK (Feysbuk) Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Pazar, 01 Mar 2009

Facebook Nedir?

Facebook günümüzde ülkemizinde en çok kullandığı Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağıdır.

Geçmişteki zamadaki arkadaşlarınızı kolayca bulmanıza olanak sağlayan Facebook Türkiyenin de en çok kullandığı sosyal paylaşım ağına katılmıştır.

Facebook ?a nasıl üye olunur?

şu anda Dünyaca en büyük arkadaşlık sitelerinden biri, Burası aracılığıyla insanlar ilkokul, ortaokul, lise ve Üniversite arkadaşlarını bulabiliyor. O kadarki bazen ilk aşklarını, eski sevgililerini bile bulabiliyorlar. Örnek olarak ben okul arkadaşlarımın bir kısmınla bu site yardımıyla yeniden irtibata geçtim. Not: Fotoların tam boyutunu görmek için üstlerine tıklayınız.

Şimdi Neden sorusunu aştıysak Internet Explorer, Firefox yada benzeri bir tarayıcıya www.facebook.com yazıp siteye giriyoruz.

Site açıldığında burada görünen Sign-Up?a tıklıyoruz. Aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşımıza geliyor ve boşlukları resimde doldurduğum gibi dolduruyorsunuz. Ben zaten üye olduğum için gerçek olmayan isim ve soyad kullandım. siz kendi gerçek bilgilerinizi doldurun. Yoksa arkadaşlarınız sizi bulamaz yada siz onları bulamazsınız.

devamını oku…

, , , ,

Facebook Kodları Açtı

Salı, 03 Haz 2008

facebookFacebook sonunda bunuda yaptı.
Facebook, herkesin kullanması ve geliştirmesi için sistemini geliştiricilere açtı. Siz de kendi web sitenizde Facebook uygulamaları yaparak yayınlayabilirsiniz.

Facebook, şaşırtmaya devam ediyor. Uzun zamandır söylenti halinde dolaşan bu fikir, Facebook’un resmi olarak duyurmasıyla beraber gerçeğe dönüştü. Böylece Facebook, kendi sistemini geliştiricilere açmış oldu. İsteyen herkes, bu kodları indirerek kendi fikirleri doğrultusunda geliştirebilir ve yayınlayabilir.

Sistemi indirmek için buraya tıklayın

, , , , , , ,

Facebook’u Türkçe yapın.(Firefoxta)

Perşembe, 01 Kas 2007

Evet, Facebook’ta on binlerce kişiyi toplamaya çalıştığınız kampanyaları bir kenara bırakıp Facebook’u türkçe seyretmeye başlayabilirsiniz. Nasıl olacağını anlatalım!
Facebook Türkçe olabilir. Bunun için tek yapmanız gereken bilgisayarınıza Firefox internet tarayıcısı kurmak ve bir eklentiyi indirmek. Bu eklentiyi geliştiren Gökhan Çeliker, eklentiyi buradaki siteden sunuyor. Verdiğimiz bağlantıya giderek adım adım Firefox için bu eklentiyi yükleyebilir ve Facebook’u artık Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Diğer taraftan şablondaki her bir sözcük Türkçe olmuyor. Bunlar da çoğunlukla Facebook eklentilerinden gelen kısımlar.

Yapılması gereken işlemler :
Firefox üzerinden Türkçe Facebook eklentisini yükleyin.
Firefox’u yeniden başlatın.
Facebook.com’a girin

Kaynak: ShiftDelete.Net – Facebook Türkçe Olsun!