arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Joomla’

Joomla Blogger Plazza Teması

Çarşamba, 29 Eki 2008

Joomla ile Blog Sayfanız olsun. Artık Templateplazza bunu Blogger Plazza Teması ile gerçekleştiriyor. Mükemmel bir tarzı ve profesyonel tasarımı ile Joomla ya yep yeni bir arayüz vermektedir. Blog sevenler için bu Tema heyecan demektir.

8 farklı Stil seçenekleri ile, 22 Modül Pozisyonları, 3 farklı Font Boyutu ve mükemmel Web 2.0 Dizaynı artık Templateplazza.com da.
Blogger Plazza

Blogger Plazza Demo
Satın Almak için

,

Joomla! 1.5.6 [Vusani] Türkçe indir

Cumartesi, 16 Ağu 2008

Joomla! 1.5.6 [Vusani] Yayınlandı!

Şifre hatırlatma ve sıfırlama ile ilgili önemli bir güvenlik açığının düzeltildiği bu sürüme acilen geçmeniz önerilmektedir.

Dünya çapında birçok Joomla! tabanlı sitenin kötü niyetli kullanıcılar tarafından ele geçirilmesi üzerine, yeni sürüm acilen yayınlandı.

Türkçe tam sürümü indirmek için buraya tıklatınız.

İngilizce tam sürümü indirmek için buraya tıklatınız.
1.5.5 sürümünden güncelleme dosyasını indirmek için buraya tıklatınız.İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızda açarak, sitenize kopyalarsanız (eski dosyaların üzerine yazdırarak) güncelleme işlemini tamamlamış olursunuz

, ,

Joomla! Komponant, Modul Ve Tema Demo Sayfasi

Cumartesi, 13 May 2006

Joomla severler için çok güzel bir hizmet.Tema,Module ve Komponent ları canlı deneme imkanı veren bir site.Sanırım hepsine bakmak baya bir zaman alıcak ama gerçekten çok güzel şeyler bulabileceğiniz site.Almanlar bu işi biliyor desek yeridir.Alman dediysek yanlış anlamayın site ingilizce….

devamını oku…

, , , ,

Joomla Nedir? Neler Yapılabilir?

Salı, 09 May 2006

Joomla Nedir?

Joomla bir içerik yönetim sistemi(content management system)dir. Yani birden çok ve farklı içeriği tek bir yerden yönetmenize olanak sağlayan hazır bir web sitesi şablonudur diyebiliriz. İnternette birçok içerik yönetim sistemi(iys) bulunmaktadır. Joomla bunlardan sadece bir tanesi!

Joomla ile Neler Yapılabilir?

Joomla ile diğer iys lerinde neler yapılabiliyorsa yapılmaktadır. Hatta şuanda bazılarına fark attığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Joomlanın özelliği (şuanda son versiyonu olan 4.5.2 ye göre konuşacak olursak) bileşen (component), modül (modul) ve mambot olarak 3 farklı bölümden oluşmasıdır.

devamını oku…