arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘messenger’

Msn Messenger 2009

Salı, 25 Ağu 2009

Microsoft Msnin son sürümü olan Windows Live Messenger 2009 u piyasaya sürdü. Göz alıcı yeni özelliklere sahip sürümü indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
Msn Download

, , , , , ,

MSN Messenger Güvenliği

Çarşamba, 16 Tem 2008

Günümüzdeki en popüler anında mesajlaşma sistemlerinden biri olan MSN Messenger programını güvenli bir şekilde kullanmak için alınması gereken önlemler ve yararlarından aşağıda bahsedeceğiz.
MSN Messenger Güvenlik Sorunları

Aslında yeni sürümlerin çıkmasıyla, eski sürümlerdeki açıkların devamlı kapatıldığı bilinmektedir. Buna rağmen yeni çıkan sürümlerdeki açıklardan faydalanan (hacker veya lamer) kullanıcılar msn hesabınızı (msn account) hatta bu program aracılığı ile bilgisayar güvenliğinizi büyük ölçüde tehdit edebilirler.

Bu açıkların dışında birde kullanıcıların kendi hataları ve dikkatsizlikleri ile geçen virüs, trojan, worm gibi zararlı uygulamalar ile hesap şifresinin basit seçilmesi veya güvensiz yerlerde girilmesi gibi durumlarda msn hesaplarını ve bilgisayar güvenliklerini tehlikeye atabilirler. Kısaca msn ile bilgisayarınız ve hesabınızda oluşabilecek bazı olumsuz durumları sıralayacak olursak;

1.) MSN hesabınız çalınabilir veya kullanılmaz hale gelebilir. Bu işlem ile kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilen msn mail ve şifresi ile hesabınıza giriş yapan kullanıcı, sizin adınıza başkalarına kötü mesajlar yazabilir, kırıcı şeyler söyleyebilir ve hatta anında düzeltilmemesi halinde telafi edilemeyecek zararlar oluşturabilir.

2.) MSN hesabınızdan gelen özel zararlı uygulamalar, bilgisayarınıza geçtiği takdirde, bilgisayarınızda kalıcı yazılım zararları oluşturabilir, bu programlar yine sizin hesabınızı kullanarak başkalarına küfürlü mesajlar yollayabilir veya özel dosyalarınızı gönderebilir.

devamını oku…

, ,

Windows Live Messenger Türkçe 8.1

Cumartesi, 24 Kas 2007

Uzun süredir ücretsiz e-posta hesabı hizmeti sunan sunuculardan olan Hotmail, Microsoft şirketine ait olması avantajını da bünyesinde barındırarak inanılmaz bir hızla ilerliyor ve yeni nesil MSN Messenger olan Windows Live Messenger hizmeti ile 8. kuşağa geçiyor.
Bazılarına göre MSN Messenger 7.5’ten sonra daha kötü bir yazılım, bazılarına göre ise Windows 95’i Windows 98; hatta Windows XP ile terfi etmek kadar farklı. Bakalım hangi tarafın düşüncesi daha baskın.

Öncelikle şunu belirtelim. Messenger kullanmak için bir Windows Live ID kimliği gerekir.

Sadece hotmail.com ya da msn.com uzantılı hesaplarınızla değil, diğer e-posta hesaplarınızla da bu programı kullanabilirsiniz. Hotmail e-posta adresiniz varsa, zaten bir Windows Live ID kimliğiniz vardır.
http://g.msn.com/8reen_us/TR/INSTALL_MSN_MESSENGER_DL.EXE


Aşağıdaki yöntemlerle dünyanın neresinde olursanız olun ailenizle iletişim kurabilir, arkadaşlarınızla birlikte çalışabilir ve Windows Live Messenger uygulamasını özelleştirebilirsiniz:
devamını oku…

, ,