arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘PHP Manual’

Türkçe Php Manual

Salı, 24 Mar 2009

PHP, ?PHP: Hypertext Preprocessor? sözcüklerinin baş harfleriyle temsil edilen HTML içine gömülebilir açık kaynak kodlu, genel amaçlı, özellikle site geliştirmeye uygun bir betik dilidir. devamını oku…

, , , ,

PHP Manual artık Türkçe

Pazar, 18 Oca 2009

PHP, “PHP: Hypertext Preprocessor” sözcüklerinin baş harfleriyle temsil edilen HTML içine gömülebilir açık kaynak kodlu, genel amaçlı, özellikle site geliştirmeye uygun bir betik dilidir. Dil yapısının önemli bir kısmını C, Java ve Perl gibi dillerden almış, kendisine has özelliklerle bu yapıyı pekiştirmiş, kolay öğrenilen bir dildir. Dilin ana amacı, site geliştiricilerinin devingen sayfalar oluşturmasını çabuklaştırmaksa da PHP ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu kılavuz temel olarak bir işlev başvuru kılavuzudur. Fakat bunun yanında bir dil kılavuzu, PHP’nin önemli özelliklerinin bazılarının açıklamaları ile tamamlayıcı bazı bilgiler de içermektedir.

Bu kılavuzu çeşitli biçemlerde » http://www.php.net/download-docs.php adresinden temin edebilirsiniz. Bu kılavuzun nasıl geliştirildiğiyle ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için eklerdeki ‘Kılavuz Hakkında’ bölümüne bakabilirsiniz. PHP’nin tarihçesi ile ilgileniyorsanız onu da ek bölümler arasında bulabilirsiniz.

, ,