arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Web’

Web tabanlı kod editörü

Çarşamba, 01 Nis 2009

Açık kaynak içerik yönetim sistemleri, işletim sistemleri gibi artık programlarda açık kaynak olma yolunda yazılımcılar çalışıyor.

Kullanımı oldukça basit görünen dosya tarayıcı, dosya yükleyici ve tab sistemlerinin yanında aynı anda çoklu dosya editleme imkanı sağlayan bir çalışma.

devamını oku…

, , , ,

Htlm’e Giriş

Salı, 24 Mar 2009

HTML açılımı HyperText Markup Language olan,kullanıcılarına browserlar tarafından gorüntülenebilen web sayfalaları tasarlama imkanını sunan bir programlama dilidir(Belki metin biçimlendirme dili desek daha uygun olur). devamını oku…

, , , , , , , , , , , ,

Netbeans 6.5 Milestone

Çarşamba, 16 Tem 2008

Netbeans IDE 6.0 sürümü çıktı. Bu sürüm kendi yükleyicisni kullanıyor. Bu yüzden sistem dilini değiştirmeye gerek kalmıyor. IDE baştan aşağı yenilenmiş durumda. JSF Uygulamaları, Mobil Uygulamalar, Veritabanı Uygulamaları,SOA,Webservisler yeni baştan düşünülmüş ve tasarlanmış.

(Ajax, C/C++, Databases, Debugger, Desktop, Editor, GUI Builder, Java EE, Java ME, Java SE, Javascript, Mobile, Profiler, Refactor, REST, Rich Client Platform, Ruby, SOA, SOAP, UML, Web, WSDL , XML) (iucoders)

Netbeans 6.0 ile ilgili video dersler :

http://www.netbeans.org/kb/60/screencasts.html

Örnek video : http://www.4shared.com/file/55316946/5763fcca/java-netbeans6.html
Yenilikler arasında PHP desteği ve Glassfish Server 3 versiyonu da var.

Netbeans Mobility kısmındaki yenilikler ise DataBinding, J2ME komponentleri ve kütüphaneleri oluşturmanız için gelişmiş Custom Components API desteği ve yeni SVG özellikleri olarak sayabiliriz.

Ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki adresten alabilirsiniz:
http://wiki.netbeans.org/NewAndNoteWorthyMilestone1NB65

İndir: http://bits.netbeans.org/download/6.5/m1/

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,