arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Windows’

Windows 95 İşletim Sistemi

Salı, 31 Mar 2009

Windows 95, Microsoft’un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows’un MS-DOS üzerinde yükselen dördüncü ana sürümüdür.

Kod adı Şikagodur Microsoft tarafından 24 Ağustos 1995 tarihinde Rolling Stones’un Start Me Up adlı yeni bir şarkıyla katıldığı büyük bir şov eşliğinde dünyaya tanıtılmıştır. devamını oku…

, , , , , , , , , , ,

Windows’a bedava ince ayar İndirin

Pazar, 29 Mar 2009

İndirin: Vista’nızın standart ayarlarından memnun değilseniz, bu bedava araç tam size göre…

Windows’un var sayılan ayarları, Microsoft tarafından gerçekleştirilen uzun araştırmalar ve testlerden sonra şekillenir. Binlerce kişinin test ettiği sistem, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya mümkün olan en ideal kullanım özelliklerini sunacak şekilde ayarlanır. Fakat bazı kullanıcılar için var sayılan ayarlar yeterli veya kullanışlı olmayabilir. Bu durumda Windows’un kayıt defteri veya farklı gelişmiş ayarlarına müdahale ederek sistemi tercih ettiğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Veya daha basit bir yol olarak, Vista için hazırlanan ücretsiz Ultimate Windows Tweaker (UWT) gibi yardımcı bir program kullanabilirsiniz.

UWT, basit ara yüzü ile tüm gizli veya karmaşık kişiselleştirme ayarlarını her seviyeden kullanıcı için son derece basit hale getiriyor. Değiştirilebilecek ayarları, Kişiselleştirme, Sistem Performansı, Ağ Ayarları, Kullanıcı Hesapları, Kullanıcı Hesap Denetimi (UAC) gibi kategorilere bölmüş olması da yine işlemleri ve seçim yapmayı kolaylaştırıyor. Windows’un hemen her türlü ayarını kişiselleştirebileceğiniz UWT’nin en güzel yanlarından biri de taşınabilir olması. Yani USB belleğinizle istediğiniz yere yanınızda götürebilir ve bulunduğu bellek içerisinden çalıştırabilirsiniz.

Eğer Windows Vista’nızı kişiselleştirmek istiyorsanız, programı şu adresten indirebilirsiniz.

, , , , ,

Windows Vista %30’a ulaştı

Salı, 24 Mar 2009

iki yıldır pazarda bulunan güncel Microsoft Windows işletim sistemi Vista, firmanın tüm çabalarına rağmen bir önceki sürüm olan XP?nin %57?lik Pazar payına henüz ulaşamadı. devamını oku…

, , , ,

Windows Media Player 12 Çıktı

Perşembe, 19 Mar 2009

Windows Vista, Microsoft’un on birinci sürüm medya oynatıcısını beraberinde getirmişti. Windows 7 ise programın on ikinci sürümün betasını bulmak mümkün.

İlk bakışta geliştiricilerin önceki sürüme göre sadece dış görünüşü değiştirdiği izlenimine kapılabilirsiniz. Fakat daha derinlere inip programı inceleyenler birçok yeni ve pratik özellik bulabilir. devamını oku…

, , , ,

Microsoft’un Uzak İşletim Sistemi ‘Azure’ Çöktü!

Çarşamba, 18 Mar 2009

Microsoft’un test aşamasındaki Azure sistemi En ciddi çökme problemini yaşadı.

devamını oku…

, , , ,

Windows Live Messenger Türkçe 8.1

Cumartesi, 24 Kas 2007

Uzun süredir ücretsiz e-posta hesabı hizmeti sunan sunuculardan olan Hotmail, Microsoft şirketine ait olması avantajını da bünyesinde barındırarak inanılmaz bir hızla ilerliyor ve yeni nesil MSN Messenger olan Windows Live Messenger hizmeti ile 8. kuşağa geçiyor.
Bazılarına göre MSN Messenger 7.5’ten sonra daha kötü bir yazılım, bazılarına göre ise Windows 95’i Windows 98; hatta Windows XP ile terfi etmek kadar farklı. Bakalım hangi tarafın düşüncesi daha baskın.

Öncelikle şunu belirtelim. Messenger kullanmak için bir Windows Live ID kimliği gerekir.

Sadece hotmail.com ya da msn.com uzantılı hesaplarınızla değil, diğer e-posta hesaplarınızla da bu programı kullanabilirsiniz. Hotmail e-posta adresiniz varsa, zaten bir Windows Live ID kimliğiniz vardır.
http://g.msn.com/8reen_us/TR/INSTALL_MSN_MESSENGER_DL.EXE


Aşağıdaki yöntemlerle dünyanın neresinde olursanız olun ailenizle iletişim kurabilir, arkadaşlarınızla birlikte çalışabilir ve Windows Live Messenger uygulamasını özelleştirebilirsiniz:
devamını oku…

, ,