ana sayfa > Facebook, Gündem, Haberler, Linkedin, SosyalMedya > Apple’ın Zirvesinde Oyuncu Değişikliği

Apple’ın Zirvesinde Oyuncu Değişikliği

Çarşamba, 05 Mar 2014

iPhone 6 öncesi Kaliforniya merkezli teknoloji devinde önemli bir görev değişikliği yaşanacak. Apple’ın finans operasyonları yöneticisi emekli oluyor. Peki yerine kim gelecek?

Eski Apple CEO’su Steve Jobs tarafından kontrol elemanı olarak 1996 yılında işe alınan Peter Oppenheimer, 2004 yılına geldiğimizde finans operasyonlarının yöneticiliğine kadar yükselmişti. Halen Apple CFO‘su olarak görev yapan Oppenheimer’ın 2014 yılı Eylül ayında emekli olacağı açıklandı. Yerine ise yine Apple’da Finans ve Kurumsal Kontrol Başkan Vekili olarak çalışan Luca Maestri geçecek.

Oppenheimer’ın rehberliğinin, liderlik özelliklerinin ve uzmanlığının Apple’ın yakaladığı başarıda önemli rol oynadığını ifade eden Apple CEO’su Tim Cook, emekliliğe hazırlanan dostunun finans alanıyla sınırlı kalmayarak, şirkete genel anlamda da büyük destek sağladığını ifade etti: “Peter ayrıca kişisel olarak da güvenebileceğimi bildiğim bir dostumdu.”

8 Milyardan 171 Milyara

Şirketin finans yöneticisi olarak çalıştığı dönemde, Oppenheimer Apple’ın yıllık gelirlerinin 8 milyar dolardan 171 milyar dolara yükselmesinde rol oynadı. Apple’da çalıştığı 18 yılın ardından ailesine vakit ayırmak istediğini belirten Oppenheimer, şirketini ve iş arkadaşlarını çok sevdiğini de ekledi.

Haziran ayında görevi devralacak olan yeni CFO Luca Maestri ise bir yıl önce katıldığı Apple’dan önce Nokia Siemens Networks ve Xerox‘da finans operasyonları yöneticisi olarak çalışmış bulunuyor.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok