ana sayfa > Haberler > Çocuklar için internet güvenliği

Çocuklar için internet güvenliği

Pazartesi, 12 Şub 2007

Dünyanın önde gelen platform bağımsız yönetim yazılımı şirketlerinden biri olan CA, hem kurumsal hem de ev kullanıcıları için sunduğu yeni çözümlerine özellikle anne ve babaları çok rahatlatacak bir çözüm daha ekledi. CA’nın İnternet Security Suite güvenlik ürünleri kapsamında bulunan “Ebeveyn Kontrolü” modülü, ailelerin yaşa özel kontroller ve kullanımı kolay filtreleme seçenekleri ile online avcı ve uygunsuz sohbet gibi rahatsız edici içeriklerden çocuklarını korunmalarını sağlıyor.

CA’nın İnternet Security Suite güvenlik ürünleri kapsamında bulunan “Ebeveyn Kontrolü” modülü, ailelerin yaşa özel kontroller ve kullanımı kolay filtreleme seçenekleri ile online avcı ve uygunsuz sohbet gibi rahatsız edici içeriklerden çocuklarını korunmalarını sağlıyor.

CA Ebeveyn Kontrolü çözümü, sabit diskte az yer kaplama, sistem kaynaklarının verimli kullanımına olanak tanıma, hızlı kurulum ve çabuk tarama gibi diğer tüm CA güvenlik ürünlerinin sahip olduğu özelliklere sahip. Çocukların bilgisayar kullanımının yönetilmesi ve istenildiği gibi sınırlandırılmasını olanaklı kılan CA Ebeveyn Kontrolü çözümü, çocukların hem İnternet üzerinde nasıl zaman geçirdiğini raporlayarak anne ve babalara kontrol imkanı veriyor; hem de bilgisayar başında geçirdikleri zamanı daha verimli olarak kullanabilmelerini sağlıyor.

CA Ebeveyn Kontrolü çözümü, ailelerin sürekli veritabanı içerisinde bloke edebilecekleri kategorileri ve web sitelerini seçebilmelerine ya da bütün Web sitelerini bloke ederek içinden uygun buldukları siteleri seçebilmelerine olanak sağlıyor. Anne-babaların erişim kontrol kurallarını belirli zamanlar içerisinde çalıştırabildikleri bu çözüm sayesinde, İnternet erişimi veya bu erişimi kullanan sohbet, oyun, dosya paylaşımı gibi uygulamalar sadece çocuğun ders çalışma saatlerinde bloke edilebildiği gibi tamamen de kaldırılabiliyor.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok