ana sayfa > Gündem, Haberler > En Verimlisi Surface Pro 3 mü?

En Verimlisi Surface Pro 3 mü?

Perşembe, 11 Ara 2014

Bir süre önce sona ereceği de iddia edilen Surface serisinin önde gelen üyesi Surface Pro 3, Microsoft’a göre tablet bilgisayarlar arasındaki en üretken cihaz olma özelliğini taşıyor.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddialar Microsoft’u büyük maddi zarara sokan Surface tablet bilgisayar serisinin artık hayatına devam etmeyeceği yönündeydi. Şirketin artık yeni Surface’ler üretmeyeceği ve belki sadece Surface Pro 3 ile yola devam edeceği söylenmişti. Daha sonra şirketin CEO’sundan gelen bir açıklama ise bu durumun tamamen dedikodudan ibaret olduğunu dile getirmişti.

Şirketin önemli rakipleri arasında yer alan Apple ise geçtiğimiz akşam iPad Air 2 ve iPad mini 3’ü, dünyanın mevcut en ince tabletini (6.1 mm) tanıttı. Gözlerin direkt olarak Apple’a kayacağını bilen Microsoft durumdan faydalanmak istedi ve Surface Pro 3 adlı tablet bilgisayarının dünyanın en verimli, en üretken cihazı olduğunu açıklayan bir reklam filmi paylaştı.

Şirkete göre 12 inç ekran (2160 x 1440 piksel çözünürlüğünde), Surface Pen, çoklu pozisyona sokulabilen özel Kickstand, tam sürüm Microsft Office, microSD kart desteği, USB 3.0 girişi, eklenebilir klavye ve benzeri özellikler Surface Pro 3’ü oldukça önemli bir yarışmacı haline getiriyor.

12 inç’lik boyutuyla Apple’ın iPad’lerine göre pek de tablet klasmanına sokamayacağımız Surface Pro 3, Microsoft’un dediğine göre bir dizüstü bilgisayar kadar işlevsel, kullanışlı ve üretken! Reklamın asıl amacı ise iPad dünyanın en popüler tableti olsa da, gerçekten verim isteyenlerin adresi laptop gücüne sahip Surface Pro 3.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok