ana sayfa > Haberler, PHP ve MYSQL > Fake Pr Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Anlaşılır?

Fake Pr Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Anlaşılır?

Salı, 16 Oca 2007

Fake Pr Nedir?
Fake pagerank adı üstünde sahte pagerank değeridir.Sitemize gelen googlebot larını kandırarak fake pr yapılabilir.Ve tüm google toolbarlarında bu fake değer görünür.

Nasıl yapılır?
Yapılışı benim bildigim kadarıyla iki yol mevcuttur.
Birincisi sayfa koduna yerleştirilen googlebot u kandırma amaçlı php kodudur.
[php] [/php]
Görüldüğü gibi googlebot geldiği zaman direk belgeler.org a yönlenerek onun pr değeri okutulmakta ve bunun sonucunda sayfamız belgeler.org un pr değeri olan pr7 yi almakta.
İkinci yol ise direk prli domaini prsiz domaine yönlendirme yada tam tersi prsiz domaini pr li domaine yönlendirme.
Nekadar sürede sitem pr değeri kazanır diye bir soru soracak olursanız bende tam emin değilim ama 1-3 hafta arası sürebilir.

Fake Pr Nasıl Anlaşılır?

http://www.seologs.com/pr-check/pagerank.html?url=www.sistembilgisi.com
burda çok güzel çalışan bir site var (arasıra yoğunluk nedeniyle işlem yapmasa bile)Bu siteden domainlerin pr sinin fake olup olmadığını anlıyabilirsiniz.Ve fake ise fake pr değereine sahip gerçek siteyide göstermekte.

 1. | #1

  merhabalar sizden ricam beynim uyuştu nolur yardım edin ya. benim sitem günde 35 bin ziyaretçisi varken 16 bine düştü bu arada günde onu diim. ben sayfaya bağlantı nasıl yapılır onu bana öğretin nolur. hani anahtar kelimelerin olduğu ayrı bir sayfa oluyor ve benim sayfama bağlantı oluyor. anlatamyorum bile. ama siz anlamışsınızdır. saygılar. hani googleda çıkarya bu sayfaya bağlantılarda bu kelimler var denir bu nasıl yapılıyor.

 2. | #2

  sanırım siz meta taglardan bahsediyorsunuz, meta tagraları editleyebilmeniz için ftp adresinizden sitenize girip hangi sayfadaki tag ı değiştirmek istiyorsanız o sayfayı editlemeniz lazım, blog da da zaten ayarlar menüsünde bildiğim kadarıyla tagları değiştirebiliyorsunuz genel ayarlardan mıydı neydi.. ben bu kadar biliorum.

 3. | #3

  Fake pr, bir sitenin sahte olup olmadiğinin dır, fake ( sahte ) anlamina gelir.

  bazi siteler örnek asaf.com – sistembilgisi.com’a yönlendirilmiş, sistembilgisi.com’un pagerank değeri pr5 görünüyor ise asaf.com’unda sahte değer olarak 5 gözükebilir. çünkü asaf.com sitesi o siteye yönlü görünüyor ve girdiğiniz de sizi o siteye itiyor. Sitenizin veya sitelerin fake pr olup olmadiğini da googlede fake pr yazarak yada pr check yazarak googleden çıkan -> http://www.seologs.com/pr-check/pagerank.html bu adresten bakmanizdir, bu adrese istediğiniz adresi yazarak fake pr’li olup olmadiğinizi anlarsiniz.

 4. | #4

  Bilgiler için tşkler. fake öğrenme adresini biliyordum ama nasıl yapıldıgını yeni öğrenmiş oldum 😉

 5. | #5

  tşklerr ev arkadaşım 🙂

 6. alperen
  | #6

  peki bir domaini diyelimki google ye yönlendirdik..ve prsi 6-7-8 vs oldu..
  pr fake olduktan sonra bu domainle bir site kursam pr nin faydaı olacakmı google aramalarında..yada pr tekrar düşecekmi..

 7. | #7

  sevigili kardeşim alperen ;

  “peki bir domaini diyelimki google ye yönlendirdik..ve prsi 6-7-8 vs oldu..
  pr fake olduktan sonra bu domainle bir site kursam pr nin faydaı olacakmı google aramalarında..yada pr tekrar düşecekmi..”

  demişsin pr sahte anlamına geliyor tabiki dediğin gibi faydalı olucak ama nasıl “sen sahte pr’ini gerçek yapmak için ugrasıcaksın 1-3 hafta ile sahte pr alabilirsen 1-2 ay içinde en az pr 2 yada pr3 domainin olur daha sonrada google seni severse içeriklerini günlük tutarsan hiç bir gün boş bırakmaz ve gerçekten emek verirsen birkaç ay içinde pr5 i bulursun ama verilen belgeyi sahte pr de istediğine ulasınca silmek zorundasın yoksa seni hep öyle görür sana bir faydası olmaz”

  http://www.admindestek.com
  sevgiler ve saygılar
  daha fazla soru için sitemize gelebilir veya bana Jemnss@gmail.com adresinden ulaşabilirsin

 8. | #8

  Çok azda olsa google uyanıncaya kadar olur fayadası.

 9. | #9

  s.a

  sitemin pr si 1 olunca kaldırsam kodları sorun olurmu

 10. | #10

  A.s. Peki öyle olsun 🙂

 11. | #11

  vben denedim alt sayfa ya prsi 6 oldu 😀

 12. | #12

  bu adresten kendi sitemicheck ettim; fake cıktı ama ben bunun nasıl oldugunu bilmiyorum ve de nasıl değiştirebilirim ?
  Lütfen yardım eder misiniz?

  bu arada hurriyet.com.tr bile fake cıktı. nasıl oluyor bu?!

 13. | #13

  yasemini sitesini merak ettim acikcasi 35 000 ziyaretci hemde bu gunluk hangi site acaba 🙂

 14. | #14

  ben bir siteyi hatrakla içirigini tumu ile calmıştım ana sayfa haric butun alt sayfalar o caldıgım sitenin pr sini goruyor nasıl oluyor bende anlamadım

 15. | #15

  slm yorumları okudumda fake pr yi google anlarsa nasıl olacak ozaman site banlanmasın birde 🙂 bütün emekler boşa gider bence doğru yoldan yapmak ama aslında fena fikirde değil hani:)

 16. | #16

  Arkadaşlar Nette hayat diye bir oyun var online olup olağanüstü şehirler barlar gibi yerler var (parasız). istenilen yaşta kişi kabul edilebiliyor. Ama çok büyük bir sorun var sitede küfür edenlerden dolayı kapatılmış. Eğer siteyi merak ettiyseniz görsellere yazarak bakabilirsiniz. Ben sadece haberiniz olsun istedim. Ama açılıp açılmıyacağını bilen varsa lütfen söylesin… Teşekkürler

 1. | #1
 2. | #2