ana sayfa > Haberler > Galaxy S6 vs HTC One M9!

Galaxy S6 vs HTC One M9!

Salı, 24 Mar 2015

Uzun bir bekleyişin ardından 2015’in en çok beklenen telefonuyla sadece 2 saat arayla tanıştık. Peki Samsung ve HTC’nin yeni cihazları karşı karşıya geldiklerinde, hangisinin hangi özelliği daha üstün görünüyor? 

2015, iki firma için de önemli. Samsung’un Apple’a kaptırdığı pazar payını Galaxy S6 ile geri alması gerekiyor, aksi halde firmayı daha da sıkıntılı günler karşılayabilir. Karlı hale gelmek isteyen HTC’nin umutları ise büyük oranda One M9’a bağlı. Tüm bunlar demek oluyor ki iki üretici de bize en iyisini sunabilmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar ve bizlere en iyi teknolojilere sahip akıllı telefonlar sundular.

O halde konumuza geri dönelim: Hangisi daha iyi; HTC One M9 mu, yoksa Samsung Galaxy S6 mı?

İşlem gücü

HTC One M9, piyasadaki en güçlü mobil işlemci olan 64-bit, sekiz çekirdekli Snapdragon 810’a sahip. Yani ister 4K film izleyin, ister Google Play’deki en yoğun grafiklere sahip FPS’leri oynayın, performans konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. Bu işlemci, bir de 3GB RAM’le bir araya geldiğinde ortaya muazzam bir güç çıkıyor.

Qualcomm’un işlemcisinden vazgeçtiğini bildiğimiz Samsung, henüz doğrulamasa da büyük ihtimalle kendi geliştirdiği 64-bit Exynos 7420 işlemciyi kullanıyor. 3GB RAM’le birlikte bu işlemci, kağıt üzerinde M9’u bile geride bırakıyor.

Samsung’un TouchWiz arayüzünün bir miktar daha temizlenmiş ve uygulama sayısının azaltılmış olması iyi haber. Bu sayede Android Lollipop’un işlevlerinin tadını çıkarırken Samsung araya girmemiş oluyor.

samsung galaxy s6, htc one m9, karşı karşıya, vs

HTC One M9 da Android Lollipop ile geliyor ve üzerinde Sense 7.0 kullanıcı arayüzüne yer veriyor. Sense’in bu sürümünde uygulamalarınızı bulunduğunuz konuma göre sıralayan akıllı bir widget var.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok