ana sayfa > Haberler > Kod çevirmeye son

Kod çevirmeye son

Çarşamba, 12 Tem 2006

Doğan Telekom, yurtiçi ve yurtdışını doğrudan aramayı sağlayan A Tipi Uzak Mesafe Telefon Hizmeti lisansını 7 Temmuz günü yapılan törenle aldı. Böylece Doğan Telekom, kullanıcıların doğrudan arama yapmasına yönelik hizmetleri son derece avantajlı koşullarla verecek.

Â

Bireylere ve kurumlara yönelik avantajlı telefon görüşmesi seçenekleriyle telekomünikasyon sektörünün önde gelen oyuncularından biri olan Doğan Telekom, A Tipi Uzak Mesafe Telefon Hizmeti (UMTH) lisansı aldı. Lisans töreni, 7 Temmuz Cuma günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Paul Doany, Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, Doğan Telekom Genel Müdürü Cem Erkun ve diğer yetkililerin katılımıyla, İstanbul Polat Renaissance Hotel’de düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, A Tipi lisans sayesinde UMTH işletmecilerinin sabit ve mobil telefon operatörleriyle ara bağlantı yapabildiğini söyledi. Binali Yıldırım, sözleşmelerin imzalanmasıyla yeni işletmecilerin de vatandaşın haberleşme ihtiyacını karşılayacağını ve böylece sektörde rekabetin oluşacağını ifade etti.

Â

A Tipi lisans ile ilgili bir açıklama yapan Doğan Telekom Genel Müdürü Cem Erkun da şunları söyledi: “Doğan Telekom olarak sektörel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi, müşterilerimizin beklentilerine en uygun çözümleri sunmayı hedefliyoruz. Bundan böyle kullanıcılarımıza A Tipi hizmetler vererek güvenli, kaliteli ve müşteri dostu yaklaşımlarımızı devam ettireceğiz. 2006 yılı telekom pazarının daha da büyüyeceği, farklı ürün ve hizmetlerin sunulacağı bir yıl olacak. Bu rekabetçi ortam içinde hizmetlerimiz, kalitemiz ve uygun fiyat avantajlarımızla sektöre farklılık getireceğimize inanıyoruz.”

Bugüne dek C Tipi UMTH lisansı kapsamında hizmetler sunan Doğan Telekom’da, bu hizmetlerin yapısı gereği, kodlu arama sistemi kullanılıyordu. Doğan Telekom’un aldığı A Tipi lisans sayesinde artık uzak mesafe aramalarda kodsuz erişim sağlanacak. Telefon ahizesini kaldırıp sadece görüşülmek istenen numarayı tuşlamak yeterli olacak.

Kaynak: Hürriyet İnternet

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok