ana sayfa > Gündem, Haberler > Mercedes, Android’i de Destekleyecek!

Mercedes, Android’i de Destekleyecek!

Çarşamba, 05 Mar 2014

iOS’u otomobillere taşıyan CarPlay sisteminin ilk partnerlerinden olan Mercedes-Benz’den yeni bir açıklama geldi. Şirket, Google’ın araçlara yönelik çözümünü çıkar çıkmaz destekleyecek.

Mobil işletim sistemleri rekabetinin yeni sahası otomobil pazarı olacak gibi duruyor. Geçtiğimiz günlerde CarPlay adlı sistemle iOS‘u otomobillere taşıyan Apple‘ın ilk partnerleri arasında olan Mercedes-Benz‘den gelen son açıklama bu alanda rekabetin yoğun olacağını gösteriyor. Alman otomobil devi, Android tabanlı araç bilgi-eğlence sistemini de destekleyeceğini duyurdu.

Android’de deneyimli

Google’ın henüz kullanıma sunmadığı sisteme çıkar çıkmaz araçlarında yer vereceğini duyuran Mercedes-Benz, 2011 yılında SLS AMG modelinde “AMG Performance Media” paketi ile birlikte Android tabanlı bir araç bilgi sistemini kullandıklarını ve bu konuda ilk örneği verdiklerini anımsattı.

Uygulamalara destek

Apple‘ın CarPlay sistemini yeni C sınıfı otomobillerinde kullanacağını geçtiğimiz hafta Cenevre Motor Fuarı‘nda duyuran Mercedes-Benz, kullanıcılar için Facebook‘tan Google Maps‘e kadar birçok mobil uygulamaya da erişim şansı sunmaya hazırlanıyor. Bakalım otomobil dünyasındaki Android ? iOS rekabeti önümüzdeki dönemde nasıl şekillenecek?

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok