ana sayfa > Haberler > Sevgililer, Atacakları Mesajları Google’dan Arıyorlar!

Sevgililer, Atacakları Mesajları Google’dan Arıyorlar!

Perşembe, 12 Şub 2015

Sevgililer Günü yani 14 Şubat’a az bir süre kaldı. Peki sevgilinize ne hediye alacaksınız? Ona ne söyleceksiniz? Bilmiyorsanız internette aratın. İşte Google’ın Sevgililer Günü verileri.

Online ve offline dünyanın iç içe geçtiği günümüzde gündemin aynası olan Google Arama Trendlerinde sevgiliye gönderilen mesajlardaki artış dikkat çekici oranlara ulaştı.

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen cep telefonları ilişkimizin geleceğinde önemli bir rol oynuyor. Google Arama Trendleri analizinde Türklerin aşk hayatında da ekranlardan kopamadığı ve mesaj gönderirken de içeriği belirlemede Google’a danıştığı sonucu ortaya çıkıyor.

Gerçekçi bir ifadeyle gençlik alışkanlığı olan kopya çekmeyi, şimdide sevgililerimize mesaj yazarken Google’dan bakarak devam ettiriyoruz diyebiliriz.

Google aramalarına bakıldığında sevgiliye yönelik mesajların hangi dönemlerde ne kadar arandığı kolayca görülebiliyor.

15-02/12/sevgililerin-ilham-perisi-google-1423743797.jpg

Günaydın ve iyi geceler mesajları mobil telefondan aranıyor

Sevgiliye özel ?günaydın? ve ?iyi geceler? mesajları en çok mobil cihazlarda aranıyor. Akıllı telefonlardan yapılan aramalar tabletler ve bilgisayarlarda yapılan aramaların dört katına ulaşıyor.

2014’ün 4. ve 12. ayları arasındaki dönemde günlük ve saatlik arama paylarına göre ise, sevgililer günaydın mesajlarını gözünü açar açmaz planlıyor. İyi geceler mesajları ise akşam saatlerinde aranıyor.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok