ana sayfa > Facebook, Haberler, Linkedin > Türk’e Twitter Yurtdışında da Yasak!

Türk’e Twitter Yurtdışında da Yasak!

Pazartesi, 31 Mar 2014
Eğer Türkiye’den aldığınız bir GSM hattınız varsa, geçtiğimiz hafta yasaklanan Twitter ve Youtube gibi sitelere yurtdışına çıksanız bile erişemiyorsunuz.

Geçtiğimiz hafta yasaklanan sosyal paylaşım, mikro blog sitesi Twitter ve popüler video paylaşım sitesi Youtube’a, yurtdışında bile erişilemiyor. Türkiye dışında herhangi bir ülkeye giden Türkler, mobil internetlerini kullanarak yasaklı sitelere erişimi sağlayamıyor.

Hürriyet’in haberine göre, eğer yurtdışında 3G veya 4G yoluyla internete girerseniz, operatörünüz bilgileri yine Türkiye’den gönderdiğinden dolayı özgür internetten faydalanamıyorsunuz. Türkiye’den alınma bir sim karta sahip olan tüm kullanıcı kapsayan bu durum, hizmet alınan operatörün bulunduğu (kullanıcının nerede olduğu fark etmeden) ülkenin kanunlarına göre çalışmak zorunda olmasından kaynaklanıyor.

WiFi ile Bağlanın

Dünya’da sadece bir kaç ülkede Twitter ve Youtube gibi en temel internet sitelerine yasak uygulanıyor. Bu sebepten dolayı neredeyse her ülkede, bulduğunuz WiFi ağlarına bağlanıp, istediğiniz siteye girebilirsiniz. Veri paketlerinin de genelde yurtdışında geçerli olmamasından dolayı WiFi kullanmak bütçenizi de korumanıza yardımcı olacaktır.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok